Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

„Wędkarze! Więcej szacunku dla przyrody!”

Aktualności | 2014-10-17 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Pod takim tytułem ukazał się artykuł w „Tygodniku Krapkowickim".

 

Opisane zdarzenia muszą bulwersować i nie ma co udawać, ż e to nie my. Z  przykrością i wstydem przyjmujemy krytykę. Tym większym, że to garstka z naszego wielotysięcznego grona wędkarzy potrafi być tą łyżką dziegdziu w beczce miodu. Na samym wstydzie i przykrości na pewno nie poprzestaniemy. Znajdziemy winnych, wyciągniemy surowe sankcje z eliminacją  ze Związku włącznie/ tak jak to miało miejsce przed kilku laty na Dębowej, gdzie pseudo wędkarz zastrzelił łabędzia/.

 

Podejmiemy  także stosowne kroki  by w przyszłości do takich sytuacji nie dopuścić. Statut naszego Związku jednoznacznie określa nasz wędkarski stosunek do przyrody.

 

Dziękujemy  autorowi tekstu, a o postępie naszych poczynań w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.                                    

 

Zarząd Okręgu PZW w Opolu

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (8)

 • Dmytrów Andrzej Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  oli100

  No cóż, Darku! Wiele decyzji i działań podejmowanych przez PZW jest niezrozumiałych, pozbawionych logiki i trudno je zrozumieć. W naszym przypadku jednak sprawa jest jasna jak słońce. Zakaz połowów ze środków pływających jest to zemsta prezesa koła na karpiarzach którzy stanowczo walczyli w obronie dzikiej przyrody na Goldzie. Jak się wczoraj dowiedziałem, miejscowi ornitolodzy również ostro protestowali przeciwko niszczeniu przyrody w tym miejscu. Szkoda tylko, że wtedy nie działaliśmy razem, można było zrobić więcej. Wracając jednak do meritum. Można zrozumieć, że na małych akwenach przy dużej presji wędkujących z łodzi może być problem. Jednak na Goldzie takie zjawisko nie istnieje. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że w ciągu kilkunastu lat widziałem może ze dwa razy jakiegoś zabłąkanego spinningistę na łódce, który po kilkunastu minutach znikał, bo Gold nie jest atrakcyjny dla spinningistów. Co najgorsze, działacze koła którzy wprowadzili ten idiotyczny przepis nie łowi na Goldzie albo łowi sporadycznie. Nawet wędkarze koła którzy startują w lidze, oprotestowali zawody spławikowe na Goldzie, które prezes zorganizował na Goldzie. Zbiornik Gold to bardzo ciężkie łowisko, mocno zarośnięte roślinnością podwodną i spławikowcy niechętnie tam łowią. Wyjątkiem są "dziadki" którzy oblegają zbiornik po zarybieniach, wywożąc do domu wszystko co uda się z wody wyjąć. Jak po kilku tygoniach skończą się brania karpia zarybieniowego, to zbiornik przez resztę roku świeci pustkami. Jedynie karpiarze korzystają z niego przez cały sezon.
  Jeden z członków zarządu koła Otmęt, powiedział mi kiedyś, że jeżeli prezes wprowadzi zakaz pływania to odejdzie z zarządu. Ciekawe jak się teraz zachowa?

 • darek63 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 9 + / -

  darek63

  Rozmawiając na ten właśnie temat,czyli połów z łodzi na zbiornikach poniżej 15h. Dyrektor biura powiedział że to za wnioskiem kół które mają pod opieką właśnie takie zbiorniki. Przykładem jest tu koło Blachownia która ma niespełna 200 członków i kilka takich wód pod swoją opieką. Odwiedzam te wody kilka razy do roku i widzę że koło sobie z czystością nad brzegami w żaden sposób nie radzi. Ale poparcie w sprawie zakazu wędkowania z łodzi jak najbardziej ma. Kiedyś te małe zbiorniki zarybiono Sumem który dorósł do dużych rozmiarów. Jak go teraz można wyłowić jak nie z łodzi? Tymczasem koło które ma w swoich szeregach ponad 900 członków i wody prawie 70h pod swoja opieką,dba o czystość i zarybienie. Zgłasza wniosek poparty głosowaniem na zebraniu sprawozdawczym i prosi o limit roczny dla poszczególnych gatunków ryb intensywnie wyławianych. Zgody takiej niestety nie dostaje,pytam dlaczego?

 • Dmytrów Andrzej Data dodania: 7 lat temu Oceń: 4 + / -

  oli100

  Idąc dalej za ciosem a raczej po żyłce!
  Szanowne PZW wykazało wielką determinację w walce z tymi, co łabędzie "łapią" na haki karpiowe i żyłki zostawiają nad wodą.
  Od kilku dni na akwenie Gold jest wywieszony regulamin. Nie będę pisał o szczegółach, tylko o jednym "idiotyzmie" który spowoduje, że tych żyłek i haków będzie więcej, nie tylko na brzegach ale także w wodzie. Co gorsze, bedą ryby z nimi pływały w pyskach, niejednokrotnie obciążonymi ołowiem.
  Mianowicie, wprowadzono zakaz wędkowania ze środków pływających. NA ZBIORNIKU GDZIE W ZASADZIE TAKIE ZJAWISKO NIE ISTNIEJE. W tej chwili, hol karpia czy amura może odbywać się wyłącznie z brzegu. Nie odważyłbym się teraz, wsiąść do łódki i z wędką wypłynąć po karpia. Strach pomyśleć ile by mnie to kosztowało, gdyby nadjechała Straż Rybacka
  W rozmowie z zastępcą prezesa do spraw sportu PZW koła otmęt, dowiedziałem się, że po rybę można wypłynąć.... To jak to jest? Przepis jest, albo go nie ma? Może nie wszystkich będzie obowiązywał? Niech ktoś spróbuje dyskutować ze strażnikiem, jak ten złapie kogoś w łódce z wędką w ręku i w dodatku rybą na haku!
  Akwen Gold to ciężkie łowisko. Kto tam łowił to wie, że gęsta roślinność podwodna uniemożliwia w zasadzie hol dużego karpia czy amura z brzegu. Będą więc teraz, kabany pływały pokaleczone, niejednokrotnie z hakami u pyska.
  A to wszystko tylko dlatego, żeby dowalić karpiarzom!
  Na złość mamie, odmrożę sobie uszy!
  Jak tak dalej będzie działało PZW, to daleko nie zajedzie.

 • Dmytrów Andrzej Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  oli100

  Nie będę się rozpisywał bo część i tak tego nie pojmie. Zajrzyjcie proszę tu:

  https://www.facebook.com/kkchlup/posts/846423742055009

 • Dmytrów Andrzej Data dodania: 7 lat temu Oceń: 11 + / -

  oli100

  Czekam z niecierpliwością, żeby ktoś wyciągną konsekwencje od ludzi, którzy zniszczyli przyrodę na Goldzie.
  Jeżeli ktoś się podejmie tego zadania, posiadam dokumentacje zdjęciową. Kontakt...a.dmytrow@neostrad.pl

 • marekkubus Data dodania: 7 lat temu Oceń: 12 + / -

  marekkubus

  Pozwoliłem sobie mocno powiększyć zdjęcie haka. Prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy wędkarze/karpiarze łowią metodą włosową. Czy to d-rig, czy stiff rig, czy line aligner itd. jest włos. Przy tym haku włosa nie ma!!!!!!! Zadzior w tym haku jest bardzo duży! W dzisiejszych czasach do połowu karpi są haki z mikrozadziorem!!!!!! Widać ktoś zna się na karpiowaniu, tak jak kozioł na ogrodnictwie.

 • marekkubus Data dodania: 7 lat temu Oceń: 14 + / -

  marekkubus

  Dorosły łabędź miał w szyi hak karpiowy!!!! Jaki to jest hak karpiowy?????? Czy w regulaminie PZW są wyszczególnione haki karpiowe i haki spławikowe, czy też inne..... Przecież w strukturach PZW, nie ma nawet czegoś takiego jak Karpiarz. Następnie żyłka. jaka żyłka jest żyłką tylko karpiową? Czy żyłki karpiowej nie można użyć do metody spławikowej, gruntowej, spiningu itd. Kto zajmuje się podziałami na żyłki karpiowe i nie karpiowe?

 • Dmytrów Andrzej Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

  oli100

  Wiedziałem że prezes szczygielski coś wymyśli, lecz nie myślałem, że posunie się aż do takiego stopnia. T
  Nie pozostawię tego bez echa. Ten wstrętny paszkwil musi byś wyjaśniony. Jako uczestnik imprezy na Goldzie organizowanej przez SKWK CHLUP OŚWIADCZAM z pełną odpowiedzialnością, że w czasie organizowanej imprezy nie miało miejsca żadne zajście które wiązałoby się z opublikowanym artykułem.
  Szacunku dla przyrody????? Takiej szkody dla przyrody na Goldzie jak wyrządziła działalność "działaczy" koła pzw otmęt nie jest w stanie nikt powtórzyć
  Prezes SSKWK CHLUP ANDRZEJ DMYTRÓW

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Ilość odwiedzin